Ne paslaptis, kad būtent sveiki dantys yra ne tik gražios šypsenos pagrindas, bet ir taip pat – labai svarbus rodiklis gerai sveikatai užtikrinti. Taigi, labai svarbu dar vaikystėje tinkamai rūpintis vaikų dantukais, kad būtų paklotas tinkamas bei tvirtas dantų priežiūros pamatas. Taigi, ką reikia žinoti apie vaikiškų dantų priežiūrą?
Vaikų dantukų priežiūra prasideda dar besilaukiant
Jeigu manote, kad vaikiškų dantukų priežiūra prasideda tik tuomet, kai dantukai išdygsta, labai klystate. Verta akcentuoti, kad iš tiesų vaikiškų dantukų priežiūra prasideda dar mamai besilaukiant. Tai, kaip mama tinkamai prižiūrės savo dantis, turės įtakos dantų būklei. Taigi, ką besilaukianti moteris turėtų žinoti apie dantų priežiūrą? Reikėtų laikytis šių esminių principų: valyti dantis du kartus per dieną, o taip pat rinktis dantų pastą, kuri savo sudėtyje turi fluoro; reguliariai lankytis pas dantų gydytoją, o taip pat – valyti tarpdančius tarpdančių šepetėliu. Tačiau ir tai – dar ne viskas; taip pat nereikia pamiršti, kad būtent besilaukiančios moterys labai dažnai patiria rytinį pykinimą, tad dėl šios priežasties dantų valymas gali būti kur kas sudėtingesnis nei įprastai. Kad dantis valyti būtų lengviau, reikėtų rinktis dantų šepetėlį kuo mažesne galvute, o taip pat – klausyti muzikos valant antis, neskubėti.
Vaikų, iki trejų metų amžiaus, dantų valymas: ką reikia žinoti?
Na, o vaikeliui jau gimus, labai svarbu labai svarbu žinoti, kaip prižiūrėti dantukus. Taip pat svarbu pasakyti, kad bėgant laikui, vaikų dantų priežiūros taisyklės keičiasi, todėl, kol kas aptarsime, kaip dantis reikėtų prižiūrėti iki trejų metų amžiaus.
Savaime suprantama, vaikas iki trejų metų amžiaus dar nėra pajėgus savo dantukais rūpintis apts, todėl už jų valymą turėtų būti atsakingi tėveliai ar prižiūrintys asmenys.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais dantų šepetėlio nebūtina naudoti – apnašas nuo dantukų galima nuvalyti marlės gabalėliu. Na, o sulaukus vienerių metukų, jau reikėtų įsigyti ir pirmąjį dantų šepetėlį. Bus geriausia, jei šis gaminys turės minkštus ir sintetinius šerelius.
Na, o, jei domina vaikų odontologija, nepraleiskite progos sužinoti daugiau.