Namai » Straipsniai » Kodėl atsiranda nugaros skausmas ir, kaip jai padėti?

Kodėl atsiranda nugaros skausmas ir, kaip jai padėti?

nugaros skausmas

Daugelis iš mūsų puikiai žinome, ką reiškia nugaros skausmas. Ir, nesunku pastebėti, kad tai yra ne tik vienas įkyriausių skausmų, bet ir taip pat nugarai suskaudus, neretai tenka tenka apriboti ne tik pačias įvairiausias fizines veiklas, bet ir kartais būna netgi sunku miegoti. Taigi, belieka tik pridurti, kad natūraliai keliamas klausimas – o, kodėl atsiranda nugaros skausmas? Štai, priežasčių yra ne viena ir netrukus jas jau ir aptarsime, o taip pat – paminėsime ir kelis patikimus būdus, kaip padėti savo nugarai.

Genetiškai paveldėtos ligos

Vienas iš atvejų, kuomet gali tekti susidurti su nugaros skausmu, yra genetiškai paveldėtos ligos. Svarbu pasakyti, kad tai – bene vienas sunkiausių ir blogiausių atvejų. Tuomet tenka įdėti iš tiesų nemažai pastangų, kad gyvenimo kokybė būtų puiki. Be to, pacientas neretai turi koreguoti ir savo gyvenimo būdą, kad gautų puikius rezultatus.

Traumos

Traumos gali tapti dar viena priežastimi, kodėl teks susidurti su nugaros skausmu. Belieka tik pridurti, kad traumos gali būti labai įvairaus pobūdžio ir jas galite patirti itin įvairiais būdais – sportuodami, keliaudami, pramogaudami, atlikti namų ruošos darbus ir t.t. Taigi, svarbu pasakyti, kad visas šias aktyvias veikals turite vykdyti labai atsargiai, kad išvengtumėte pažeidimų. Tai, kaip ilgai jausite nugaros skausmą, atsiradusį dėl traumos, priklausys nuo jos pobūdžio bei stiprumo.

Antsvoris

Tai tai papt gali turėti įtakos nugaros skausmui, kadangi, kai žmogus sveria per daug, smarkiai apkraunami nugaros slanksteliai, o tai skatina jų dėvėjimasi, netaisyklingą padėtį ir gali sukelti skausmą. Taigi, kaip matyti, nugaros skausmas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Na. o tuo atveju, jei norite viso to išvengti. atminkite, kad egzistuoja tirkai ne vienas puikus būdas. Visų pirma, prižiūrėkite savo svorį, o tai ppat – rinkitės sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Visos aktyvios veiklos turi būti vykdomis itin atsargiai. Na, ir, žinoma, taip pat jums apdėti gali ir kineziterapija nugarai. Tad būkite atsakingi ir rūpinkite savimi.

Scroll to Top