Namai » Straipsniai » Įdomūs faktai apie mokymąsi

Įdomūs faktai apie mokymąsi

idomus faktai apie mokymasi

Drąsiai galima sakyti, kad mokymasis yra vienas iš tų procesų, su kuriuo susiduria kiekvienas žmogus. Mokomės kiekvieną dieną, o kai pradedame lankyti darželį arba mokyklą, tai šie procesai tampa dar intensyvesniais. Tačiau svarbu ir tai, kad būtent apie mokymąsi galima pažerti ir labai daug įdomių faktų. Taigi, kviečiame apie tai sužinoti daugiau.
Vienas svarbiausių dalykų, kurio reikia, norint, jog būtų galima sakyti, kad jau kažką išmokite, yra prisiminimas – jūs turite atsiminti informaciją. Tačiau, ar kada susimąstėte, jog tai, ar atsiminsite tam tikrus dalykus, priklausys nuo to, ką veikėte. Štai pavyzdžiui, ar žinojote, jog žmogus gali atsiminti tik 10 procentų to, ką skaitė; 20 procentų to, ką girdi, 70 procentų to, ką kalba pats ir net 90 procentų to, ką daro pats. Atsižvelgiant į tai, nesunku suprasti, kodėl būtent praktiniai užsiėmimai yra vienas efektyviausių mokymosi sprendimų – būtent jų metu mokiniai turi galimybę patys atlikti įvairias užduotis, o tai leidžia ypač gerai įsisavinti informaciją.
Ar galima bijoti mokyklos? Pasirodo, taip netgi tam yra specialus terminas. Taigi, pasirodo kad mokyklos baimė yra vadinama didaskaleinofobija.
Visi žinome, kad tam tikra dalis vaikų nelanko mokyklos. Tačiau, ar kada susimąstėme, kokio dydžio yra ši problema? Ar kada savęs paklausėte, kiek iš tiesų mokyklinio amžiaus vaikų nelanko mokyklos? Pasirodo, skaičiai iš tiesų pribloškia – net apie 60 milijonų vaikų nelanko mokyklos.
Moksleivių atostogos yra savaime suprantamas dalykas. Kuk mokytis efektyviai galima tik tuomet, kai yra tinkamas poilsis. Bet, ar kada susimąstėte, kurios šalies mokiniai atostogauja trumpiausiai? Pasirodo, trumpiausia atostogos yra Vokietijoje.
Na, o pabaigai belieka tik patiekti ir dar vieną labai įdomų faktą. Ar kada susimąstėte, kodėl dažnai yra sakoma, kad būtent kartojimas – mokslų motina? Viskas labai paprasta – būtent kartodami tam tikrus dalykus, mes iš tiesų juos galime išmokti. Kartoti yra tiesiog būtina, kadangi net 75 procentų visos informacijos, kurią perskaitėme, išmokome arba išgirdome, nes pamiršime per 24 valandas.
Na, ir, žinoma taip pat nepamirškite, kad visada galite rinktis korepetitorių paslaugas, daugiau apie tai sužinosite: https://www.corepetitus.lt/

 

Scroll to Top