Namai » Straipsniai » Viskas, ką turėtumėte žinoti apie smaragdus

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie smaragdus

smaragdai

Labai dažnai yra sakoma, kad papuošalų pasaulis – įdomus, kerintis bei tiesiog stulbinantis. O, ar galėtų būti kitaip, kai jiems gaminti yra naudojamos milijardus metų siekiančios žaliavos bei tūkstantmečius skaičiuojančios tradicijos? Ne išimtis yra ir smaragdai – papuošalai su jais sulaukia labai didelio dėmesio. Ir, nieko keista, kodėl taip yra – juk tai iš tiesų patrauklus, prabangus akmuo, puikiai tinkantis ypač įvairiais atvejais. Taigi, kviečiame apie juos sužinoti daugiau.

  1. Labai dažnai galima išgirsti sakant, kad būtent smaragdai skaičiuoja jau daugybę metų. Tačiau, ar kada susimąstėte, koks laikotarpis tai galėtų būti? Pasirodo, patiems seniausiems smaragdams jau yra skaičiuojami beveik 3 milijardai metų.
  2. Šiandien šie akmenys yra plačiai naudojami gaminant papuošalus. Papuošalai su smaragdais pritraukia daugelio žmonių dėmesį. Tačiau, ar galėtumėte pagalvoti, kad prieš daug metų šie gražūs akmenys buvo naudojami ir visai kitais tikslais? Pavyzdžiui, buvo tikima, kad, jei smaragdą pasidėsi po liežuviu, tai pamatysi ateitį.
  3. Be to, labai dažnai galima išgirsti sakant, jog būtent šie akmenys yra vieni labiausiai vertinamų. Tačiau, ar kada susimąstėte, kaip smarkiai yra vertinamas būtent šis akmuo ir, kokią vietą jis užima tarp kitų akmenų? Taigi, atsakant į šį klausimą, svarbu pasakyti, kad būtent smaragdai patenka į geriausiai vertinamų akmenų ketvertuką. Na, o kiti akmenys yra rubinai, safyrai bei deimantai.
  4. Pats metas apie šiuos akmenis pakalbėti ir iš techninės pusės. Taigi, smaragdai yra mineralo berilo atmaina, o žalią spalvą jam suteikia chromo jonų priemaišos.
  5. Ar, kada pagalvojote ir apie tai, kur yra daugiausiai išgaunama šios puikios žaliavos? Pasirodo, net apie 50 procentų visų pasaulio smaragdų yra išgaunama Kolumbijoje.
  6. Sakoma, kad kiekvienas iš mūsų turime sau skirtą akmenį. Na o, koks jis bus, priklausys nuo mūsų gimimo mėnesio. Na, o, kas pasakytina apie smaragdus? Pasirodo, tai yra akmuo, kuris skirtas gegužės mėnesį gimusiems žmonėms.
    Papuošalai su smaragdais yra vienas populiariausių pasirinkimų, na, o juos lengvai ir greitai galima įsigyti šiandien ir internetu.
Scroll to Top