Namai » Straipsniai » Geriausias būdas išmokyti katę daryti į tualetą

Geriausias būdas išmokyti katę daryti į tualetą

kaciukas

Mokymas katiną atlikti gamtinius reikalus tam skirtoje vietoje – į kraiko dėžę, yra esminė kačių savininkų užduotis, nesvarbu, ar parsinešate namo naują kačiuką, ar padedate senesnei katei prisitaikyti prie naujos aplinkos. Šiame straipsnyje mes pateiksime nuoseklius patarimus, kaip sėkmingai išmokyti savo katę naudotis kraiko dėže.

Tinkamos kraiko dėžės pasirinkimas

Prieš pradedant mokymo procesą, labai svarbu pasirinkti tinkamą kraiko dėžę. O tam reikia žinoti, į kokius aspektus sutelkti savo dėmesį pirmiausiai.

Dydis

Pasirinkite dėžę, kuri yra pakankamai didelė, kad jūsų katė galėtų patogiai joje judėti. Katėms labiau patinka erdvios kraiko dėžės, kuriose lengva apsisukti ir įsitaisyti.

Tipas

Yra įvairių tipų kraiko dėžės, įskaitant atviras, uždengtas, su filtrais ir pan. Atsižvelkite į savo katės pageidavimus, nes kol rasite tobulai jai patinkančią, gali tekti išbandyti ne vieną. Susipažinti su skirtingais kraiko dėžių tipais ir įsigyti tinkamą galite čia: https://www.alphazoo.lt/kaciu-tualetai/.

Vieta

Padėkite kraiko dėžę ramioje, lengvai pasiekiamoje vietoje. Nedėkite jos šalia katės maisto ir vandens dubenėlių, kad išlaikytumėte higienišką aplinką. Dažniausiai kraiko dėžes žmonės laiko savo pačių tualetuose, koridoriuose ir kitose jiems patogiose vietose.

Tinkamo kačių kraiko pasirinkimas

Kačių kraiko pasirinkimas gali paveikti jūsų katės norą naudotis kraiko dėže. Todėl čia taip pat reikės pasistengti atrasti tinkamą katei kraiką. Į ką reikėtų atsižvelgti?

Tekstūra

Katės mėgsta labai skirtingą tekstūrą, todėl eksperimentuokite su įvairių tipų kraiku, pavyzdžiui, molio pagrindu, silikageliu ar natūraliomis medžiagomis, kad surastumėte tai, kas jūsų katei labiau patinka.

Kvapas

Rinkitės kraiką be kvapo arba švelniai kvepiantį, kad neapsunkintumėte jautrios katės uoslės.

Kiekis

Palaikykite pakankamą kraiko kiekį dėžėje, kad būtų patogu katei kasti ir užkasti savo turtą.

Kačiukų mokymas naudotis kraiko dėžėmis

Išmokyti kačiuką naudotis kraiko dėžute gali būti gana paprasta, tereikia sukaupti šiek tiek žinių apie visą tai.
1. Parodyk ir pasakyk
Švelniai įdėkite kačiuką į kraiko dėžutę po valgio arba pastebėję požymius, kad šis jau nori atlikti gamtinius reikalus. Leiskite jiems ištirti dėžę ir priprasti prie kraiko tekstūros.
2. Nuoseklumas ir atidumas
Kačiukams dažnai reikia naudoti kraiko dėžutę po valgio, žaidimo ar pabudimo po miego, todėl stebėkite jį ir neškite į kraiko dėžę kaskart jam pavalgius ar atsibudus iš miego.
3. Švelnūs žodžiai
Pagirkite ir apdovanokite savo kačiuką skanėstais ar meile kiekvieną kartą, kai jis teisingai naudoja kraiko dėžę. Švelnūs žodžiai padės jį paskatinti taip elgtis ir toliau.
Suaugusių kačių mokymas
Dresuojant suaugusią katę gali prireikti šiek tiek daugiau kantrybės, ypač jei ši turi elgesio problemų. Tad čia pateiksime šiek tiek kitokius patarimus.
1. Spręskite problemas
Jei jūsų suaugusiai katei sunku mokytis naudoti kraiko dėžutę, pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kad pašalintumėte bet kokias pagrindines medicinines problemas, kurios gali sukelti diskomfortą ar skausmą tai darant.
2. Lėtas įvadas
Iš pradžių padėkite kraiko dėžę uždaroje vietoje su visais katei būtiniausiais daiktais, tokiais kaip maistas, vanduo ir patogi poilsio vieta. Palaipsniui plėskite jų gyvenamąją erdvę, kai jie labiau pripras prie kraiko dėžės.
3. Palaikykite švarą
Katės mėgsta naudoti švarią kraiko dėžę. Kasdien išmeskite atliekas, reguliariai keiskite kraiką ir periodiškai išplaukite kraiko dėžę, kad užtikrintumėte tinkamą higieną.

Dažnai pasitaikančios problemos, trukdančios katę išmokyti

Mokymas katę atlikti reikalus kraiko dėžėje kartais gali būti susijęs su tam tikromis problemomis, kurios stabdo šį procesą.
Jei jūsų katė nuolat vengia kraiko dėžės, tai gali būti susiję su netinkamu dėžutės tipu, vieta ar kraiku joje. Eksperimentuokite, kad rastumėte tinkamą derinį, atitinkantį jūsų katės poreikius.
Jei jūsų katė šlapinasi ar tuštinasi ne kraiko dėžutėje, pasitarkite su veterinaru, kad išvengtumėte medicininių problemų. Elgesio problemas dažnai galima išspręsti išgirdus profesionalų patarimus.

Scroll to Top