Namai » Straipsniai » Geriausi čiužiniai: savybių ir rūšių apžvalga

Geriausi čiužiniai: savybių ir rūšių apžvalga

geriausias ciuzinys

Geras miegas reiškia puikią nuotaiką, gerą savijautą, energingumą, daugiau nudirbtų darbų ir panašiai. O tam, kad miegotume kokybiškai, labai svarbu išsirinkti tinkamą čiužinį. Visi esame skirtingi, tad natūralu, jog vienas ir tas pats čiužinys negali būti geriausias visiems. Taigi renkantis svarbu įvertinti čiužinio savybes, kad atrastumėte, kad idealiai tinka būtent jums.

Kietumas

Čiužiniai gali būti kieti, vidutinio kietumo arba minkšti. Nustebtumėte, kaip šis parametras gali paveikti jūsų miegą! Miegodami ant per kieto čiužinio ryte jausimės tarsi „sulaužyti“, bet yra žmonių, kuriems būtent toks miego pagrindas yra tobuliausias. Beje, per minkštas čiužinys irgi neužtikrins patogaus miego, nes stuburui nebus suteikta tinkama  atrama. Verta paminėti, kad jei sveriate daugiau, tai kietesnis čiužinys bus geresnis pasirinkimas.

Čiužinio užpildas

Dar viena svarbi čiužinio savybė, nuo kurios priklauso mūsų miegas. Pagal užpildą čiužinius galime skirstyti į dvi dideles grupes: lateksiniai ir viskoelastiniai. 

Lateksiniai yra ilgaamžiai, jie tobulai prisitaiko prie kūno formų, stuburui ir visam kūnui suteikia stabilią atramą. Dėl laidumo orui šie čiužiniai labai tiks tiems, kurie miego metu linkę prakaituoti. Tai bus labai geras pasirinkimas ir turintiems antsvorio, ortopedinių problemų.

Viskoelastiniai čiužiniai irgi demonstruoja aukštą laidumą orui, elastingumą, jie bus geriausias pasirinkimas, jei vargina nugaros, sąnarių skausmai ar kitoks diskomfortas. Dar tai bus tobulas variantas dirbantiems stovimą darbą, taip pat per dieną pavargstantiems fiziškai, mat viskoelastiniai čiužiniai išsiskiria unikaliu gebėjimu padėti raumenims maksimaliai atsipalaiduoti.

Viršutinis audinys

Puiku tai, kad šiais laikais daugelis čiužinių turi nusegamą užvalkalą, kas leidžia kur kas lengviau rūpintis čiužinio švara ir higiena. Svarbu, kad viršutinis čiužinio sluoksnis būtų iš natūralaus pluošto audinio, kuris bus švelnus odai, minkštas, jaukus, leis odai laisvai kvėpuoti ir užkirs kelią perkaitimui. Jei visgi įsigijote čiužinį ne su nusegamu užvalkalu, lengvesnei priežiūrai tiks antčiužinis. Jį gali turėti čiužiniai 160×200, 180×200, 200×200 cm ar daugelio kitų matmenų.

Su spyruoklėmis ar be

Šiuolaikiniai spyruokliniai čiužiniai bus labai geras sprendimas gausiau prakaituojantiems. Kiekviena spyruoklė turi savo kišenėlę, tad čiužinys puikiai sugeria judesius, negirgžda, yra ilgaamžis.

Scroll to Top