Namai » Straipsniai » Geriausios žieminės padangos – kaip išsirinkti?

Geriausios žieminės padangos – kaip išsirinkti?

geriausios ziemines padangos

Žiema yra metų laikas, kai keliai tampa slidūs, snieguoti ir pavojingi. Todėl svarbu turėti geras žiemines padangas, kurios užtikrintų saugų ir patogų vairavimą. Žiemines padangas reikia keisti laiku, atsižvelgiant į oro sąlygas ir kelių eismo taisykles. Tačiau kaip išsirinkti geriausias žiemines padangas iš daugybės pasiūlymų? Kokie yra svarbiausi kriterijai, pagal kuriuos reikėtų rinktis padangas? Ir kodėl negalima taupyti perkant padangas? Šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į šiuos klausimus.

Svarbiausios žieminių padangų techninės savybės

Žieminių padangų techninės savybės apima gumos mišinį, protektoriaus raštą, dydį, indeksus ir kitus parametrus, kurie lemia padangų veikimą ir našumą. Štai kai kurios iš svarbiausių savybių, pagal kurias reikėtų rinktis padangas:

GUMOS MIŠINYS

Žieminių padangų gumos mišinys yra minkštesnis ir elastingesnis nei vasarinių padangų, todėl jis geriau prisitaiko prie žemos temperatūros ir slidžios dangos. Gumas nesukietėja ir išlaiko savo sukibimo savybes net esant -30 °C ar žemiau. Gali būti minkšto ar vidutinio minkštumo, priklausomai nuo gamintojo ir padangų tipo. Minkštesnis mišinys suteikia geresnį sukibimą su ledu ir suplūktu sniegu, bet mažina stabdymo efektyvumą ant šlapio asfalto. Vidutiniškai minkštas mišinys yra universalesnis ir tinka važiuoti ir ant šlapio, ir ant sauso asfalto, ir ant puraus sniego.

PROTEKTORIAUS RAŠTAS

Žieminių padangų protektoriaus raštas yra kampuotas ir gilus, kad galėtų kibti į sniegą ir leduotą dangą, taip pat išstumti vandenį ir purvą iš padangos paviršiaus. Protektoriaus raštas gali būti kryptinis, asimetrinis ar simetriškas, priklausomai nuo padangų dizaino ir paskirties. Kryptinis raštas yra „eglutės“ formos ir yra skirtas efektyviai sklaidyti vandenį ir sniegą, taip pat suteikti sportišką išvaizdą. Asimetrinis raštas yra skirtingas vidinėje ir išorinėje padangos pusėje ir yra skirtas užtikrinti universalią padangų veiklą tiek tiesiai, tiek posūkiuose. Simetriškas raštas yra vienodas abiejose padangos pusėse ir yra skirtas užtikrinti stabilumą ir patvarumą.

DYDIS

Žieminių padangų dydis apima plotį, aukštį ir skersmenį, kurie nurodomi milimetrais ir colių. Padangų dydis turi atitikti automobilio gamintojo rekomendacijas, kurios yra nurodytos automobilio instrukcijoje, durų statramsčio lipduke arba degalų pripylimo dangtelyje. Padangų dydis turi būti suderinamas su ratlankių dydžiu ir automobilio geometrija. Per didelės ar per mažos padangos gali pabloginti automobilio vairavimo savybes, padidinti degalų sąnaudas ir sukelti pavojų keliuose.

INDEKSAI

Žieminių padangų indeksai apima krūvio indeksą ir greičio indeksą, kurie nurodomi raidėmis ir skaičiais. Krūvio indeksas nurodo maksimalią padangos galimą apkrovą kilogramais. Greičio indeksas nurodo maksimalų padangos galimą greitį kilometrais per valandą. Padangų indeksai turi atitikti automobilio gamintojo rekomendacijas, kurios yra nurodytos automobilio instrukcijoje, durų statramsčio lipduke arba degalų pripylimo dangtelyje. Per mažas krūvio ar greičio indeksas gali sukelti padangų gedimus ir avarijas.

Kodėl negalima taupyti perkant padangas?

Perkant žiemines padangas, kai kurie vairuotojai bando sutaupyti ir renkasi pigiausias ar naudotas padangas. Tačiau tai gali būti brangus ir netgi pavojingas pasirinkimas. Pigios ar naudotos padangos gali būti prastos kokybės, pažeistos, susidėvėjusios ar netinkamos konkrečiam automobiliui. Tokios padangos gali prarasti savo sukibimo savybes, padidinti stabdymo kelią, sukelti triukšmą ar vibraciją, taip pat gali sprogti ar plyšti važiuojant. Be to, tokios padangos gali padidinti degalų sąnaudas ir automobilio remonto išlaidas. Perkant padangas, reikėtų rinktis kokybiškas ir patikrintas padangas, kurios atitinka automobilio gamintojo rekomendacijas ir kelių eismo taisykles. Taip pat reikėtų atsižvelgti į savo vairavimo įpročius, kelių sąlygas ir klimatą. Perkant padangas internetu, reikėtų pasirinkti patikimą ir pripažintą pardavėją, kuris siūlo garantiją ir kokybės sertifikatus. Perkant padangas, nereikėtų taupyti, nes padangos yra svarbiausias automobilio saugumo garantas.

Scroll to Top