Namai » Straipsniai » Kodėl plienas yra viena populiariausių statybinių medžiagų?

Kodėl plienas yra viena populiariausių statybinių medžiagų?

plienas

Plienas yra puiki statybinių medžiagų žaliava, suteikianti itin plačias galimybes tiek statybos, tiek architektūros srityse. Plienas paprastai yra naudojamas baliustradų, stogo dangų ir fasadų gamybai, taip pat jį galima naudoti kaip dekoratyvinę medžiagą, suteikiančią interjerui ar pastatams savitą, modernaus stiliaus veidą. Plienas šiuolaikinėje mūsų laikų architektūroje užima tikrai ypatingą vietą. Kodėl jis išpopuliarėjo ir praktiškai iš rinkos išstūmė kitus metalus?

Kokio tipo plienas naudojamas architektūroje ir kodėl?

Nerūdijantis plienas daugiausia yra naudojamas architektūros srityje. Kodėl būtent šis tipas yra reikalingas? Tam yra keletas priežasčių.

Nerūdijantis plienas yra itin patvari statybinė medžiaga ir pasižymi puikiomis antikorozinėmis savybėmis. Jis yra itin atsparus mechaniniams pažeidimams, drėgmei, ekstremalioms temperatūroms ir staigiems jų pokyčiams bei žalingų, kintančių atmosferos veiksnių ir rūgščių poveikiui. Palyginti su kitų rūšių plienu, nerūdijantis plienas yra vienas saugiausių pasirinkimų, nes turi daug didesnį atsparumą ugnies daromai žalai nei kiti metalai. Net jei toks plienas yra nežymiai pažeidžiamas mechaniškai, tai sunku įžiūrėti, todėl bet kokie gaminiai iš plieno – ar tai būtų stogo danga (https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/profiliuota-skarda/skarda-borga-classic/), ar skardos pastatų išorinei apdailai – išlaiko puikią savo išvaizdą ilgus dešimtmečius.

Be to, plienas apdirbimo atžvilgiu yra itin lanksti medžiaga, o įvairių plieninių elementų sujungimas nesukelia didelių sunkumų. Dėl to nerūdijantis plienas gali būti naudojamas įvairių formų elementams gaminti.

Tačiau labai didelis nerūdijančio plieno atsparumas mechaniniams ir cheminiams pažeidimams nėra vienintelis jo privalumas ir didelio populiarumo statybose priežastis. Plienas taip pat pasižymi neabejotinomis estetinėmis savybėmis, o iš jo pagamintos konstrukcijos gali tapti gražiais tiek interjero, pastatų, tiek juos supančių erdvių puošybos elementais. Ieškantiems ekonominio ir estetinio sprendimo viename – pastatų apdailai rinkitės plienines trapecines skardas, kurios savo išvaizda primena lentų išdėstymą. Daugiau apie tai sužinosite čia: https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/profiliuota-skarda/skarda-borga-bpe18/

Kas yra anglinis plienas? 

Nors nerūdijantis plienas yra tikrai universali statybinė ir gamybinė medžiaga, tai nėra vienintelė plieno rūšis, naudojama statybų srityje. Kita plieno rūšis yra anglinis plienas, dar žinomas kaip juodasis plienas, kuris pasižymi dideliu stiprumu ir atsparumu pažeidimams ir yra lengvai apdirbamas. Tačiau dėl didesnio anglies kiekio šiame plieno lydinyje jis yra mažiau atsparus korozijai, todėl nėra toks universalus kaip nerūdijantis plienas.

Juodasis plienas paprastai yra naudojamas pastatų statybai ir plaktukų, grąžtų bei šaltkalvių įrankių gamybai.

Plieno išvaizda

Plienas gali būti šlifuojamas, taip pat matinis, reljefinis, raštuotas, poliruotas ir net su veidrodiniu blizgesiu. Populiariausias yra šlifuotas ir matinis plieno paviršius.

Visus aukščiau išvardintus paviršius galima dažyti. Populiarios dažyto plieno spalvos yra: auksinė, ruda, juoda, pilka, mėlyna, žalia ir kitos. Būtent dėl šių priežasčių daugelis gyvenamųjų namų savininkų renkasi plieninius statybinius komponentus, kadangi juos nesunkiai galima priderinti prie pastato eksterjero. Tai padeda sukurti harmoningą vaizdą, kuriame visos apdailos medžiagos atrodo skoningai ir estetiškai. 

Tad pagalvokite, kaip plieniniai statybiniai komponentai palengvintų jūsų statybos procesus, kaip lengva juos prižiūrėti ir kiek ilgai jie jums tarnautų. Tai vienareikšmiškai geras tiek estetine, tiek ekonomine prasme jūsų pasirinkimas.

Scroll to Top