Namai » Straipsniai » Ko iš tiesų reikia mažyliams: mitai ir tiesa

Ko iš tiesų reikia mažyliams: mitai ir tiesa

vaikų ugdymas

Apie mažylius, ko gero, būtų galima kalbėti labai daug – juk šie maži žmogučiai dar patys negali savimi pasirūpinti, todėl tėveliai turi skirti ypatingą dėmesį. Tačiau, kad ir, kiek daug specialistai bekalbėtų apie mažylių priežiūrą, vis dar sklando tam tikri mitai. Taigi, pats metas susipažinti su jais ir pagaliau atsakyti į svarbius klausimus: tai mitas ar tiesa?

Žaidimai, prisilietimai bei laiko praleidimas kartu su vaiku, nėra svarbūs jo raidai – mitas

Tai – vienas labiausiai paplitusių mitų. Galima tik spėlioti, kodėl didelė dalis žmonių vis dar galvoja, kad prisilietimai, žaidimai su vaikui ir tiesiog laiko leidimas kartu su juo nėra svarbu vaiko raidai, tačiau visi tie, kurie taip galvoja, iš tiesų klysta. Buvo atliktas ne vienas mokslinis tyrimas, po kurio paaiškėjo, kad tų vaikų, su kuriais tėvais nežaisdavo, praleisdavo kartu mažai laiko, vengė prisilietimų, smegenų raida šiek tiek vėlavo, nei tų vaikų, su kuriais buvo daug žaidžiama ir nevengiama apsikabinimų.

Darželio parinkimui nereikia skirti daug dėmesio, vistiek vaikas lankys jį neilgai – mitas

Gajus yra ir dar vienas mitas, neva visiškai nesvarbu, kokį darželį lankys vaikas, juk vis tiek netrukus jam teks keliauti į mokyklą. Visgi, nereikia pamiršti, kad darželį lankantis vaikas yra jautrus bei pažeidžiamas, todėl labai svarbu, kad būtų sudėti tinkami pamatai vaiko emociniam, intelektualiniam bei fiziniam vystymuisi. Tačiau ir tai – dar ne viskas – ypatingas dėmesys turi būti skiriamas ir mitybai, kūrybinėms veikloms. Taigi, darželį reikia rinktis ypač atsakingai. Na, o šis darželis tikrai pateisins jūsų šeimos poreikius, daugiau sužinosite https://www.gediminodarzelis.lt/.

Skaitymas svarbus dar kūdikystėje – tiesa

Dažnai galima išgirsti sakant, kad skaitymas yra labai svarbus dar kūdikystėje ir tai – tiesa. Net ir tuo atveju, jei mažylis dar nesupranta tariamų žodžių reikšmės, yra įrodyta, kad klausymas, kaip skaito suaugęs žmogus, padeda mažyliui lavinti kalbos įgūdžius.
Taigi, kaip matyti, belieka tik daryti išvadą, kad vaiko smegenų raidai ypatingą įtaką laiko leidimas kartu su vaiku bei apsikabinimai; darželio pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį, o taip pat reikia prisiminti, kad skaitymas yra svarbus dar kūdikystėje.

Scroll to Top